Babka jajowata- bogactwo błonnika na problemy z trawieniem oraz podczas odchudzania 0
Babka jajowata- bogactwo błonnika na problemy z trawieniem oraz podczas odchudzania

Babka jajowata- bogactwo błonnika na problemy z trawieniem oraz podczas odchudzania

 

Babka jajowata, to roślina która najchętniej rośnie tam, gdzie jest dużo słońca i wilgoci. I właśnie dlatego jej naturalnym środowiskiem to ciepła Hiszpania oraz Wyspy Kanaryjskie. Lecz moc wartości jakie z niej płynie najbardziej cenią sobie w Indiach. To tam właśnie jest powszechnie stosowana w diecie i w medycynie naturalnej. Niepozorne zioło, mające w sobie cudowną moc kiedy nasze jelita potrzebują szybko wsparcia podczas problemów z biegunką i wzdęciami. A także kiedy chcemy zrzucić parę zbędnych kilogramów.

Już w X wieku w Persji i Arabii odkryto jej właściwości lecznicze. Łuski nasion to skarbnica cennego błonnika, które po zalaniu wodą pęcznieją i wytwarzają śluz, który rewelacyjnie nadaje się  do stosowania w kuchni, a także jako środek leczniczy kiedy borykamy się z biegunką.

Na pewno znajdzie ona swoich fanów u osób dbających o figurę, ponieważ faktem jest, że babka jajowata świetnie sprawdza się kiedy chcemy zrzucić dodatkowe, zbędne kilogramy, obniżyć cholesterol, albo urozmaicić naszą kuchnię. Łuski dodane do jogurtów czy mleka z płatkami sprawiają, że posiłek staje się bardziej syty i usprawnia układ wydalniczy.

Dodane do wypiekanego chleba zyska on na wartościach odżywczych. Dodatkowo możemy wrzucić łuski do sałatek i musli, a także do zup oraz sosów, ponieważ działa jak naturalny zagęszczacz. Ale trzeba pamiętać, że przy stosowaniu łupin babki jajowatej w diecie, bardzo ważne jest aby pić duże ilości wody (przynajmniej 2 litry!) by nie nabawić się bólu brzucha i odwodnienia.

Stosowanie babki jajowatej, w naturalnym lecznictwie sprawdzi się kiedy walczymy z biegunką. Przykrą dolegliwością, która może dopaść każdego, niezależnie od wieku. Przy biegunce ruch jelit jest zbyt szybki, przez co treść pokarmowa nie nadąża się zagęścić. Osłabia to organizm i przy częstych wizytach w toalecie, staje się niebezpieczna, ponieważ organizm szybko odwadnia się, traci elektrolity, co w konsekwencji może mieć fatalne skutki kończące się szpitalnym leczeniem.  Stosowanie naparu z babki jajowatej jest świetnym, naturalnym rozwiązaniem, ponieważ pochłania ona wodę w jelitach i poprawia ich perystaltykę. Zaleca się także aby po łupiny z babki jajowatej sięgały także osoby z zespołem jelita nadwrażliwego, walczące z hemoroidami i zbyt wysokim cukrem we krwi.

Jak widać, babka jajowata  efektownie wspiera nasz układ pokarmowy oraz wydalniczy , dzięki czemu warto jest sięgać po te drobne łuski i mieć je w zasięgu ręki w naszej kuchni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

 

;
Sklep internetowy Shoper.pl