KOBIETY CHCĄ BYĆ PIĘKNE 0
KOBIETY CHCĄ BYĆ PIĘKNE

KOBIETY CHCĄ BYĆ PIĘKNE!!!!

To nie jest żadna tajemnica ale czy rzeczywiście dbają o to piękno właściwie?

 

POZORY

Zachwycają nas reklamy, gdzie kobiety mają piękną, gładką i świetlistą cerę, piękny makijaż. Kiedy reklama nas zachwyci potrafimy wydać fortunę na produkt danej marki. Czasem nie interesuje nas czy dany produkt jest zdrowy i bezpieczny dla naszej skóry. Dajemy omamić się pięknym obrazkom a to mogą być wyłącznie pozory. Ufamy producentowi, że mówi prawdę a może powinniśmy sprawdzić co jest głębiej? Nie myślimy nawet o tym, że kobieta, którą widzimy w reklamie otoczona jest sztabem ludzi, którzy pracują na jej wygląd wiele godzin. Że aby powstał dobry film czy zdjęcie trzeba zrobić dziesiątki ujęć. A ostatecznie i tak graficy użyją programu do obróbki zdjęć i nałożą filtry.

 

DOBRY HAMBURGER?

Oczywiście daleka jestem od stwierdzenia, że wszystkie reklamowane produkty są złe. Ale, według mnie, to jest trochę tak jak z restauracjami i dobrą kuchnią. Te które wydają fortunę na przyciągnięcie klientów nie zawsze podają wyśmienite dania. Zobacz jak to jest z najbardziej znanymi na świecie restauracjami typu fastfood. Ich budżety reklamowe to miliardy dolarów, mają miliony klientów ale czy jedzenie tam jest zdrowe? A z drugiej strony pewnie znasz restauracje, do których przychodzą setki ludzi i żeby zjeść tam dobry obiad trzeba zarezerwować stolik z wyprzedzeniem. Za taką restauracją stoi dobra kuchnia, dobry kucharz i najlepsze składniki potraw. Tak samo może być z kosmetykami.

 

RYTUAŁY

A przecież kosmetyków używasz codziennie. Codziennie rano bierzesz prysznic, codziennie rano nakładasz krem na ciało i twarz, codziennie robisz makijaż. A wieczorem powtarzasz te czynności w drugą stronę. Zmywasz makijaż, bierzesz kąpiel i nakładasz kremy pielęgnacyjne. Wierząc, że pomagasz skórze. I wierzysz, że dbasz o siebie. Czy zatem wiesz, że wszystkie składniki kremów, kosmetyków, mydeł przenikają do wewnątrz Twojego ciała. Mają często działanie nie tylko powierzchniowe. Mało tego my nawet chcemy żeby działały głębiej i pomagały nam od wewnątrz.

 

DLACZEGO?

Czy zatem sprawdzasz jakich kosmetyków używasz? Jakie substancje i składniki przenikają Twoją skórę? Czy czytasz etykiety produktów, które kupujesz? A co jeśli nie a tylko poddajesz się obrazom reklam? Zastanawiasz się czasem dlaczego w dorosłym wieku masz problem ze skórą? Dlaczego pojawia się trądzik? Dlaczego pojawiają się stany zapalne? Dlaczego pojawia się alergia? To może być wpływ szkodliwych substancji użytych do produkcji kosmetyku lub ich zawartość w samym kosmetyku.

 

CZYTAJ

Dlatego też zachęcam do czytania etykiet na opakowaniach produktów i sprawdzania co jest w składzie danego kosmetyku. Oczywiście mowa jest o wszystkich etykietach. Ponieważ tak jak dotyczy to kosmetyków tak samo należy podchodzić do czytania etykiet kupując żywność. A może jeszcze bardziej restrykcyjnie. Pamiętajmy cały czas o tym, że są to substancje, które mają na nas wpływ, dobry czy zły, codziennie. O szkodliwych substancjach wchodzących w skład kosmetyków możesz przeczytać TUTAJ oraz o zaletach używania kosmetyków naturalnych możesz przeczytać w kolejnych artykułach TUTAJ, zapraszam.

Pamiętajmy więc, że nakładając kosmetyk każdego dnia wpływamy na naszą skórę i nasz organizm pozytywnie lub negatywnie i, że ma to widoczne konsekwencje.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

 

;
Sklep internetowy Shoper.pl