Kosmetyki naturalne, czy warto je stosować? 1
Kosmetyki naturalne, czy warto je stosować?

„Dekalog 10 powodów, dla których warto stosować kosmetyki naturalne”

 

Już w starożytności ludzie dbali i pielęgnowali swoje ciała, używając jedynie naturalnych substancji, takich jak: mleko, aromatyczne olejki eteryczne dodawane do kąpieli w termach rzymskich lub naturalne zioła (np. rumianek). O współczesnych kosmetykach naturalnych zrobiło się głośno już kilka lat temu, niemniej jednak ich renoma i właściwości nadal zyskują na znaczeniu. Listy kosmetyków toksycznych są ogólnie dostępne, a Światowa Organizacja Zdrowia publikuje katalog produktów kosmetycznych, które potencjalnie mogą być szkodliwe dla zdrowia. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zapoznać się z argumentami przemawiającymi za rozpoczęciem stosowania kosmetyków naturalnych, a racjonalnych powodów jest bez liku. Oto dekalog dziesięciu powodów, dla których warto stosować kosmetyki ekologiczne.

 

  1. Zdrowe, bezpieczne i przyjazne dla skóry i organizmu składniki.

 

Kosmetyki, których receptury przygotowywane są w oparciu o naturalne komponenty, zapewniają skórze bezpieczną, zdrową oraz potrzebną każdego dnia pielęgnację. W kosmetykach konwencjonalnych przeważnie wykorzystuje się specyfiki, które w konsekwencji mogą powodować zatykanie porów, niekiedy zaś naruszają barierę lipidową, doprowadzają do pojawienia się różnego rodzaju podrażnień. Ponadto, zdarza się, że kosmetyki standardowe, drogeryjne wpływają negatywnie na ludzki organizm, zaburzając prawidłowe funkcjonowanie skóry, rozregulowują gospodarkę hormonalną i stanowią przyczynę zachorowań na choroby nowotworowe. W certyfikowanych kosmetykach ekologicznych bądź organicznych na próżno szukać parabenów, glikoli oraz innych szkodliwych substancji. Wybór wydaje się być prosty, korzystając z kosmetyków naturalnych, ograniczamy dostęp toksycznych składników, które mogą mieć pejoratywny wpływ na nasze zdrowie. 

 

  1. Substancje pochodzenia naturalnego są lepiej przyswajane przez skórę.

 

Skóra człowieka już od zarania dziejów przystosowana była do obcowania z naturą, dlatego też racjonalnym jest fakt, że ekologiczne kosmetyki będą lepiej przyswajalne i tolerowane zarówno przez skórę, jak i organizm człowieka. Dodatkowo, kosmetyki naturalne są bardziej wydajne, a już ich niewielka ilość zapewni skórze odpowiednią ochronę i pielęgnację. 

 

  1. Możliwość uniwersalnego zastosowania.

 

W tym przypadku warto zwrócić uwagę, że kosmetyki naturalne jedynie sporadycznie dzieli się, uwzględniając ich przeznaczenie dla kobiet lub dla mężczyzn. Coraz częściej bowiem kosmetyki naturalne mogą być używane przez wszystkich członków rodziny. Niektóre zaś kosmetyki (jak np. olej kokosowy lub olej arganowy) można wykorzystywać do kompleksowej pielęgnacji– zarówno skóry ciała, twarzy, a także włosów.

 

  1. Bez testowania na zwierzętach, czyli poszanowanie środowiska naturalnego.

 

Niezwykle istotnym założeniem w kosmetologii naturalnej, zwłaszcza w dobie XXI wieku, w którym społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich decyzji, mając realny wybór pomiędzy naturalnością, a sztucznością - szacunek dla środowiska ma bardzo duże znaczenie. Dodatkowo obrońcy zarówno przyrody, jak i zwierząt, skrupulatnie i zawzięcie walczą o dobro naszej planety, chcąc zapewnić jej długą i bezpieczną przyszłość. W tym względzie warto wiedzieć, że opakowania produktów naturalnych produkowane są z surowców wtórnych, więc mogą zostać poddane recyklingowi. Natomiast, co ma kluczowe znaczenie, to świadomość, że składniki, które wykorzystywane są przy produkcji kosmetyków naturalnych pozyskiwane są w sposób przyjazny dla przyrody, nie degradując przy tym środowiska. Przedsięwzięcia związane z produkcją odbywają się w naturalnych warunkach, bez znacznej ingerencji ze strony urządzeń mechanicznych. Należy także podkreślić, że kosmetyki naturalne są przychylne zwierzętom, i co istotne, nie są na nich testowane, zaś do ich produkcji nie wykorzystuje się składników pochodzenia zwierzęcego. 

 

  1. Nieskomplikowane składy, zrozumiałe dla każdego konsumenta.

 

Kolejnym powodem, który niewątpliwie skłania do sięgnięcia po kosmetyki naturalne są ich nieskomplikowane składy oraz formuły, zrozumiałe dla każdego konsumenta. Produkty kosmetyczne pochodzenia naturalnego zawierają jedynie kilka komponentów, a ich działanie jest skuteczne i efektywne. Powszechnymi składnikami występującymi w naturalnych kosmetykach są ekstrakty i oleje roślinne, a także olejki eteryczne, glinki i proteiny.

 

  1. Rozsądna pielęgnacja, czyli mniejsze ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnień skóry.

 

Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie kosmetyki naturalne są hypoalergiczne. Niemniej jednak ich używanie w znacznie mniejszym stopniu wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, uczulenia bądź podrażnienia skóry. Substancje naturalne są bowiem znacznie lepiej tolerowane i przyswajane przez skórę, niż komponenty pochodzenia syntetyczno-chemicznego. Bez wątpienia, rozsądna pielęgnacja związana jest ze stosowaniem kosmetyków naturalnych, które są przyjazne dla człowieka i dla środowiska. 

 

  1. Kosmetyki przystosowane do każdego rodzaju skóry. 

 

Jeżeli nadal macie wątpliwości, co do stosowania kosmetyków ekologicznych, to warto wziąć pod uwagę następny argument. W kosmetykach naturalnych znajdują się tzw. składniki aktywne, dzięki którym ten rodzaj kosmetyków przystosowany jest do każdego rodzaju skóry. Organizm sam wybiera i przyswaja brakujące składniki.

 

  1. Szeroki wybór asortymentu oraz atrakcyjne ceny.

 

Mogłoby się wydawać, że kosmetyki naturalne są wygórowane cenowo i mało dostępne na polskim rynku. Prawda jest jednak zupełnie inna. Zarówno dostępność produktów kosmetycznych pochodzenia naturalnego, jak i ich ceny są atrakcyjne i przystępne. Dlatego też wbrew różnym opiniom i przekonaniom, należy podkreślić, że profesjonalne kosmetyki naturalne wcale nie muszą kosztować krocie. Na współczesnym rynku funkcjonuje wiele firm oferujących kosmetyki ekologiczne, których produkty mają konkurencyjne ceny w stosunku do  kosmetyków drogeryjnych. Wystarczy jedynie chcieć!

 

  1. Energia płynąca z harmonii, czyli koniec ze szkodliwymi substancjami.

 

Stosując podczas codziennej pielęgnacji naturalne kosmetyki, z pewnością wyeliminujemy choć część chemii, którą jesteśmy przesiąknięci, gdyż często niezdrowo się odżywiamy,  także czystość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Konserwanty i sztuczne substancje towarzyszą nam na każdym kroku, więc warto rozpocząć wykluczanie ich z naszego życia, aby móc cieszyć się energią płynącą z harmonii.

 

  1. Długotrwały i zadowalający efekt.

 

Marketingowcy, chcąc z początku przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców, a następnie skłonić ich do zakupu określonych towarów, notorycznie wręcz trąbią o rewelacyjnym „natychmiastowym efekcie” używania kosmetyków drogeryjnych. Tymczasem, owe niby spektakularne rezultaty są krótkotrwałe, a czasem wręcz szkodliwe.

 

Powodów, dla których warto stosować kosmetyki naturalne jest zdecydowanie więcej, jednakże do pewnych wniosków każdy powinien dojść sam. Czy ten artykuł przekonał Cię do tego, aby w końcu sięgnąć po naturalne kosmetyki, jeśli tak to sprawdź co możesz wybrać dla siebie?

Naturalna pielęgnacja zapraszam TUTAJ, a kosmetyki naturalne do makijażu znajdziesz TUTAJ.

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (1)

26 kwietnia 2019

Ja uważam, że warto bo mają świetne działanie. Sama używam krem z firmy Calluna Medica i widzę poprawę kondycji mojej cery. Także rzeczywiście te kosmetyki działają i to ze zdwojoną siłą :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

 

;
Sklep internetowy Shoper.pl