Krem czy serum? Kiedy stosować krem a kiedy serum?

0
Krem czy serum? Kiedy stosować krem a kiedy serum?

Kiedy stosować krem, a kiedy serum?

 

Dla wielu kobiet, serum jest czymś w rodzaju magicznej substancji, która jest w stanie skutecznie rozwiązać problemy ich skóry. Trzeba przyznać, że sera są zazwyczaj dużo droższe niż standardowe kremy co sprawia, iż ich wyjątkowość w oczach konsumentek zdecydowanie przybiera na sile. Jak jest jednak naprawdę? Czy serum jest faktycznie takie skuteczne? I kiedy powinniśmy je stosować, a kiedy postawić na krem?

 

Czym jest serum?

 

Na samym początku warto sobie uzmysłowić, czym w zasadzie jest serum. Jest to kosmetyk, którego skład jest niezwykle bogaty w składniki aktywne, mające intensywnie wpływać na skórę twarzy. W serach znaleźć możemy różnego rodzaju ekstrakty roślinne, wody kwiatowe, oleje czy też cenne witaminy. Chociaż serum ma dość płynną konsystencję, zazwyczaj nie ma w nim standardowej wody.

 

Choć serum może wydawać nam się zatem zupełnie odrębnym kosmetykiem, tak naprawdę współistnieje z kremem. Ma za zadanie wzmacniać jego działanie, a nie zastępować, o czym niestety wiele konsumentek po prostu nie wie. Oczywiście wybierając serum, należy zwrócić baczną uwagę na jego skład.

 

Czego w serum powinniśmy unikać? Warto wystrzegać się między innymi konserwantów oraz barwników. Poza tym dobrze by w serum nie było także olejów mineralnych, parafiny czy też silikonów. Natomiast składnikami, które chętnie powinniśmy w serum znajdować są kwas hialuronowy oraz aloes, gwarantujące dogłębne nawilżenie skóry.

 

Serum ma współdziałać z kremem, jest zatem nakładane jako pierwsze. By nasza pielęgnacja była skuteczna, najlepiej jest wybierać sera o lekkich składach. Wówczas będą się one stosunkowo szybko wchłaniać, a skóra nie będzie nadmiernie obciążona przed nałożeniem kremu.

 

Odpowiednia pielęgnacja

 

By odpowiednio nałożyć serum i krem, należy na samym początku oczyścić skórę. Powinna być ona także stonizowana. Następnie nakłada się serum i warto poczekać chwilę, aż wchłonie się ono zupełnie. Kolejnym krokiem jest natomiast nałożenie właściwego kremu. Wiele marek ma w swojej ofercie sera oraz uzupełniające je kremy. Warto szukać właśnie takich produktów ponieważ posiadają one składy, które bardzo skutecznie się wzajemnie uzupełniają (KLIK).

 

Dlaczego jednak na serum warto nakładać krem? Czy nie można stosować go w pojedynkę? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Serum posiada w swoim składzie moc składników aktywnych, które jednak stosunkowo szybko ulatniają się ze skóry. To natomiast sprawia, że niestety nie działa ono tak długo, jak byśmy tego oczekiwali. Dlatego też dobrze jest nałożyć na nie krem, który będzie stanowił swego rodzaju warstwę ochronną. Zatrzymać serum na twarzy i będziemy mogli cieszyć się jego znacznie pełniejszym działaniem.

 

Serum opiera się na składnikach aktywnych, o dość silnym działaniu. U niektórych po dłuższym stosowaniu, może wywoływać podrażnienia. Dlatego najlepiej jest stosować je od 2 do 3 razy w tygodniu. Jeśli jednak obserwujemy bacznie swoją skórę i nie widzimy żadnych negatywnych skutków jego stosowania, może ono zagościć w naszej codziennej pielęgnacji.

 

Alternatywne zastosowanie kremu z serum

 

W BioEcoLIFE tworzymy kosmetyki jak najbardziej uniwersalne i o bardzo szerokim spektrum działania. Dlatego też nasze kremy i serum możesz stosować na kilka sposobów. Obok powyższego opisu, nasze sera w połączeniu z kremem, możemy traktować jako maski do twarzy. Jak to zrobić? Wystarczy na dłoń zaaplikować krem, dodać do niego kilka kropel serum, wymieszać i nałożyć na twarz. Taka maska, stosowana na noc, zabezpieczy Twoją skórę przed utratą wody a mieszanina wszystkich składników aktywnych będzie pielęgnować Twoją skórę z największą intensywnością.

 

---

Zobacz również:

-co sprawia, że nasze serum jest tak wyjątkowe (KLIK),

-co daje krem pod oczy? (KLIK),

-bezpieczeństwo kosmetyków (KLIK).

---

Zapraszam, Renata

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl