Peeling enzymatyczny - 10 pytań i odpowiedzi.

0
Peeling enzymatyczny - 10 pytań i odpowiedzi.

Bardzo często pojawiają się pytania na temat peelingu enzymatycznego. Kilka z nich powtarza się wielokrotnie. Postanowiłam wybrać najczęstsze i na nie odpowiedzieć. 

 

Jednak zanim przejdziemy do pytań dotyczących bezpośrednio peelingu enzymatycznego, odpowiem na dwa bardzo często pojawiające się pytania:

 

1. Dlaczego peeling jest ważny?

 

Szerzej na to pytanie odpowiadała we wcześniejszym artykule TUTAJ . Dlatego tutaj już w skrócie. Peeling złuszcza martwe komórki naskórka, pobudzając tkankę do szybszej regeneracji i dodatkowo dotlenia skórę. Jego regularne stosowanie pozwala cieszyć się gładką i promienną cerą. Skóra jest oczyszczona co blokuje rozmnażanie się bakterii. Peeling sprzyja pobudzeniu krążenia krwi. Pobudza naturalną zdolność do odbudowy skóry czyli odnowy komórek. 

Wzmaga się produkcja kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Przez co może powodować opóźnienie powstawania zmarszczek. Dochodzi do rozjaśnienia się przebarwień skórnych oraz zmniejszenia wągrów i innych niedoskonałości. W przypadku niewielkich zmarszczek może być widoczne ich wygładzenie, a skóra jest bardziej jędrna. Dzięki wykonanemu peelingowi poprawia się gospodarka wodna skóry. Jest ona lepiej nawilżona, w związku z czym wygląda lepiej i młodziej.

 

2. Peeling jak często stosować?

 

Regularnie, to bardzo ważne. A jak regularnie? Nasza skóra stale się odbudowuje i regeneruje. Komórki się namnażają i obumierają. I właśnie ten martwy naskórek usuwamy. Po złuszczeniu martwego naskórka, mamy świeży, nowy naskórek. Musimy dać mu chwilę aby mógł się odbudować. Zatem wystarczy zastosować peeling raz w tygodniu, raczej nie częściej.

Jeśli zaś chodzi o moment, kiedy stosować peeling w pielęgnacji? Stosujemy go wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu skóry a przed tonikiem.

 

3. Enzymatyczny co to znaczy?

 

Inaczej mówiąc peeling bez drobinek. Ponieważ nie zawiera on ani soli ani cukru ani innych drobinek, tak jak w przypadku peelingu mechanicznego. Nazwa peeling enzymatyczny jest pochodną składnika, który powoduje złuszczanie martwego naskórka. W tym wypadku za usuwanie naskórka odpowiedzialne są enzymy.

 

4. Jak działa peeling enzymatyczny?

 

Peeling enzymatyczny działa na innej zasadzie niż peeling mechaniczny. Złuszcza skórę dzięki zawartym enzymom owocowym lub ziołowym. Enzymy rozpuszczają martwe komórki naskórka i ułatwiają ich złuszczanie.

 

Najbardziej znane enzymy stosowane w peelingach to: papaina (z owoców papai), bromelaina (z ananasa), aktynidyna (z owoców kiwi), ficyna (z figowca), arbudyna (oregano, majeranek), keratolina z zielonych jabłek, dyni czy mango.

 

5. Peeling enzymatyczny jak stosować?

 

Bajecznie prosto. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładasz peeling, jak krem/maskę. Idziesz zrobić sobie herbatę. To znaczy zostawiasz peeling na twarzy 3-5 minut. Wracasz i zmywasz. Gotowe.

peeling enzymatyczny do twarzy BioEcoLIFE® 

6. Dla kogo jest peeling enzymatyczny?

 

Peeling enzymatyczny nadaje się dla każdej skóry. Jest on delikatniejszy niż ten z drobinkami. 

Peeling enzymatyczny warto stosować przy cerach naczynkowych. Wtedy, gdy należy unikać peelingów mechanicznych ponieważ mogą powodować pękanie naczynek. W przypadku peelingu enzymatycznego nie ma tego zagrożenia. 

Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej. Zdecydowanie tak, ponieważ nie wymagają tarcia i pocierania. Przez co bakterie nie będą rozprowadzane po całej twarzy.

Peeling enzymatyczny do cery wrażliwej będzie idealny ponieważ jest delikatniejszy i powoduje mniej podrażnień skóry. 

 

7. Czy peeling enzymatyczny piecze?

 

W zasadzie nie. Możesz czuć lekkie podszczypywanie i mrowienie, przy jego użyciu. Ale jeżeli odczuwasz wyraźne pieczenie, to nie jest to dobry znak. Być może za długo pozostawał na twarzy albo występuje uczulenie na któryś ze składników. W takiej sytuacji peeling należy zmyć. A przy następnej próbie, skrócić czas pozostawania na skórze.

 

8. Gdzie trzymać peeling?

 

Zwykle nie ma specjalnych zaleceń co do konkretnego przechowywania produktu. Zawsze jednak doczytaj wszystkie informacje na opakowaniu.

 

9. Peeling enzymatyczny gdzie kupić?

 

W chwili obecnej peelingi enzymatyczne do dość powszechne kosmetyki. Możesz je znaleźć w popularnych drogeriach czy perfumeriach. Możesz go również kupić TUTAJ .

 

10. Który peeling enzymatyczny wybrać?

 

Polecam Wielofunkcyjny enzymatyczny peeling do twarzy BioEcoLIFE®. Kosmetyk ten zawiera 97,75% stężenia składników pochodzenia naturalnego wg normy ISO 16128. Jest produktem wegańskim i ekologicznym. Jest wielofunkcyjny co oznacza, że oprócz złuszczania martwego naskórka i oczyszczania skóry posiada dodatkowe działanie na skórę. Najważniejsze to: przeciwdziałanie podrażnieniom, utrzymanie właściwego nawilżenia skóry, wspomaga funkcje ochronne skóry, wygładza ją, regeneruje i zmiękcza. Opóźnia oznaki starzenia skóry.

 

Kluczowe składniki aktywne peelingu, to :

olej ze słodkich migdałów - odżywia, regeneruje, nawilża, chroni,

olej jojoba - łagodzi, uelastycznia, wzmacnia,

olej z baobabu - chroni, regeneruje, działa antyoksydacyjnie,

wyciąg z igieł sosny - wzmacnia skórę, uelastycznia, nawilża,

biofermenty z: krzemu, magnezu, żelaza, cynku i miedzi - odżywiają i wzmacniają,

enzymy z ananasa i papai - złuszczają martwy naskórek,

kwas hialuronowy - działa przeciwzmarszczkowo, nawilża,

olej z nasion słonecznika - działa antyoksydacyjnie, wzmacnia, nawilża,

witamina E - działa przeciwstarzeniowo, ochronnie, wzmacniająco.   

 

PS  

Aby wiedzieć więcej i mieć rękę na pulsie, dołącz do ponad tysiąca osób zainteresowanych naturalną pielęgnacją z marką BioEcoLIFE. Zapraszam TUTAJ (KLIK).

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl