Pielęgnacja skóry wokół oczu – 5 praktycznych rozwiązań jak zadbać o skórę pod oczami

0
Pielęgnacja skóry wokół oczu – 5 praktycznych rozwiązań jak zadbać o skórę pod oczami

 

 

Jak wygląda skóra wokół oczu?

 

 

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Ma około 0,5 mm grubości i jest 7 razy cieńsza niż skóra pozostałej części twarzy. Ma zdecydowanie mniej gruczołów łojowych, które produkują olej, aby utrzymać wilgoć w skórze, więc narażona jest na przesuszanie. Jest też bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrze, działanie promieni słonecznych i zanieczyszczenia.

 

Ponieważ ma zdecydowanie mniej kolagenu czy elastyny szybciej traci napięcie skóry, swoją elastyczność, jędrność i jest bardzo narażona na powstawanie na przykład tzw kurzych łapek. Szybko traci młody wygląd.

 

Dodatkowo mimika naszej twarzy powoduje, że to właśnie na tej części twarzy, zmarszczki mimiczne powstają najszybciej. Brak odpowiedniej pielęgnacji prowadzi to tego, że procesy następujące z wiekiem przebiegają szybciej.

 

 

Co wpływa na wygląd skóry wokół oczu?

 

 

Praktycznie wszystko ma znaczenie i wpływ na wygląd skóry pod oczami. Nasz wiek, budowa naszej skóry (sprawa bardzo indywidualna), nasz styl życia. Warunki środowiskowe, działanie czynników zewnętrznych. Zmienność pogody czy klimatu. Trzeba zadbać o to aby właściwie pielęgnować skórę wokół oczu, to na pewno przyczynia się do poprawy jej kondycji.

 

 

Dlaczego skóra wokół oczu starzeje się szybciej?

 

  

Ponieważ jest ona cieńsza i słabsza niż skóra w innych częściach twarzy, co sprawia, że jest bardziej podatna na uszkodzenia i powstawanie drobnych zmarszczek, szybciej też traci jędrność skóry. Czynniki środowiskowe, takie jak ekspozycja na słońce i zanieczyszczenia, mogą przyspieszyć ten proces. Aby zachować młody i zdrowy wygląd skóry wokół oczu, stosuj właściwy krem lub serum pod oczy i codziennie nakładaj kosmetyk z filtrem.

 

 

W jaki sposób starzeje się skóra wokół oczu?

 

 

W tym miejscu, skóra jest bardzo słabsza i podatna na czynniki związane z czasem. Z wiekiem powieki mogą stać się opadające i obwisłe, a w zewnętrznych kącikach oka mogą pojawić się zmarszczki lub worki. Jest również bardzo cienka, co czyni ją podatną na uszkodzenia spowodowane ekspozycją na słońce i inne czynniki środowiskowe. Układ limfatyczny może również ulec spowolnieniu z wiekiem, co prowadzi do obrzęków i worków pod oczami.

 

 

Cienie pod oczami - dlaczego się pojawiają?

 

 

Są one często spowodowane przez cienką, delikatną skórę wokół oczu, która "odsłania" leżące pod spodem naczynia krwionośne. Czasami, ciemne kręgi mogą być oznaką alergii lub infekcji zatok, które mogą powodować gromadzenie się krwi i limfy i przyczyniać się do pojawienia się ciemnych kręgów.

 

 

Zmarszczki - czy można opóźnić starzenie się skóry?

 

 

Są one oznaką upływającego czasu, ale istnieją sposoby na opóźnienie ich powstawania. Aby spowolnić proces ich powstawania, zastosuj się do poniższych wskazówek:

krem pod oczy VegeCosmetica

 

- używaj kosmetyku z filtrem przeciwsłonecznym każdego dnia, nawet gdy jest pochmurno. Promienie UV mogą uszkodzić Twoją skórę i przyspieszyć powstawanie zmarszczek.

 

- nie pal, palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych w skórze, co zmniejsza przepływ krwi i uszkadza kolagen i elastynę. Są to białka, które utrzymują młody i elastyczny wygląd skóry.

 

- dbaj o nawodnienie, picie dużej ilości wody pomaga utrzymać nawilżenie skóry od wewnątrz.

 

- jedz zdrową dietę, dieta bogata w antyoksydanty pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami, które mogą powodować uszkodzenia i przedwczesny proces starzenia się skóry.

 

- dbaj o odpowiednią ilość snu. Sen daje skórze szansę na regenerację po codziennym zużyciu.

 

 

Opuchlizna - jak ją zmniejszyć?

 

 

Na przykład, jeśli masz spuchnięte powieki, spróbuj położyć zimny kompres na powieki na kilka minut. Uciskaj lekko to miejsce aby pobudzić mikrokrążenie.

Możesz również spróbować położyć plasterki ogórka na powiekach. Stosuj kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu z, na przykład kawą, ogórkiem, aloesem.

Wysypiaj się, nieprzespane noce bardzo odbijają się na naszym wyglądzie. Nie nadużywaj komputera - rób sobie przerwy w pracy. Możesz również spróbować podnieść głowę podczas snu, używając dodatkowej poduszki.

 

 

Jakie produkty polecane są w redukcji cieni i obrzęków pod oczami?

 

 

Istnieje wiele produktów do pielęgnacji, na rynku, które zmniejszają ciemne kręgi i opuchliznę. Jednak nie wszystkie te produkty są stworzone tak samo i mają dobre działanie.

Niektóre z najlepszych, zawierają składniki takie jak kofeina, która może pomóc poprawić krążenie i zmniejszyć stan zapalny. Zielona herbata, która rozjaśnia optycznie skórę.

 

krem pod oczy

 

Inne skuteczne składniki obejmują takie rzeczy jak retinol, który może pomóc zwiększyć produkcję kolagenu i chronić tę partię twarzy. Jeszcze inne zawierają składniki takie jak aloes, ogórek, który może pomóc w nawilżeniu i usztywnieniu skóry, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek.

 

  

Pielęgnacja oczu - dokładny demakijaż

 

 

Pielęgnacja oczu jest ważna dla każdego, ale szczególnie dla tych kobiet, które noszą makijaż każdego dnia. Czyli praktycznie dla każdej z nas. Dokładny demakijaż oczu jest koniecznością, aby utrzymać zdrową skórę i jej dobrą kondycję.

To wyjątkowo ważny etap pielęgnacji skóry wokół oczu i pielęgnacji twarzy. Ponieważ jest ona nieodporna i może być łatwo podrażniona przez makijaż, który nie jest usuwany prawidłowo.

Pamiętaj, aby poświęcić czas na usunięcie całego makijażu przed pójściem spać, każdej nocy. Dokładne oczyszczenie skóry z zabrudzeń pozwala dłużej cieszyć się zdrową skórą ale również przyczynia się do opóźniania widocznych pierwszych oznak związanych z wiekiem.

 

 

Pielęgnacja okolic oczu – 5 praktycznych rozwiązań

 

 

Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji i troski. Oto pięć praktycznych rozwiązań na pielęgnację tego obszaru:

 

1. Używaj kosmetyku pod oczy, który jest przeznaczony specjalnie na tą część twarzy. Pomoże to nawilżyć, ukoić skórę, zredukować zmarszczki i utrzymać zdrową skórę (na przykład TEN).

 

2. Stosuj łagodne środki do demakijażu i oczyszczania, używaj ich delikatnie. Najlepiej aby to były formy olejowe. Unikaj szorowania lub rozciągania skóry w tym obszarze.

 

3. Stosuj produkty do twarzy zawierające SPF, aby chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.

 

4. Nakładaj grubszą warstwę kosmetyku pod oczy przed pójściem spać, aby pomóc zmniejszyć worki i zasinienia.

 

5. Rób przerwy w ciągu dnia, aby uniknąć wpatrywania się w ekrany przez dłuższy czas. Pomoże to zmniejszyć zmęczenie i utrzymać zdrowy wygląd okolicy oczu.

 

 

Jakie składniki wybierać aby dbać o tę wymagającą skórę?

 

  

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu mogą mieć bardzo różne składniki. Ja polecam, na przykład takie:

 

nawilżający krem pod oczy VegeCosmetica

 

hydrolat z igieł sosny - wzmacnia skórę, uelastycznia, nawilża,

olej z baobabu - chroni, regeneruje, działa antyoksydacyjnie, ujędrnia, wygładza skórę,

miąższ i olej z pestek ogórka - poi, rozjaśnia, zmniejsza obrzęki,

olej jojoba - łagodzi, uelastycznia, wzmacnia,

sok lub ekstrakt z liści aloesu - łagodzi podrażnienia, działa ściągająco, koi, nawadnia,

ekstrakt z liści zielonej herbaty - rozjaśnia, działa przeciwstarzeniowo, poi, chroni,

fusy lub olej z ziaren kawy - stymuluje krążenie krwi, działa przeciwstarzeniowo, odświeża,

witamina E - działa przeciwstarzeniowo, ochronnie, wzmacniająco,

natka pietruszki - usuwa toksyny, poprawia mikrokrążenie, rozjaśnia skórę,

sok z cytryny - rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia,

oliwa z oliwek - działa przeciwstarzeniowo, nawadnia, odżywia skórę, chroni przed czynnikami zewnętrznymi,

 

Dodatkowo, jedna mała uwaga dotycząca kwasu hialuronowego. Dzisiaj wiemy, że naturalny kwas hialuronowy, nie zamknięty w liposomy a położony na skórę, bardzo intensywnie wiąże wodę z naskórka. Pęcznieje, robi się za duży aby przeniknąć w głębsze warstwy skóry. Pozostaje na powierzchni i ma tendencje do odparowania co może doprowadzić do przesuszenia skóry właściwej. Dlatego poleca się "przykrywać" go innymi kosmetykami aby nie uciekł. Z tego powodu, ja osobiście, nie zalecam go do stosowania do pielęgnacji tej okolicy twarzy.

 

 

Dlaczego pod oczy musi być stosowany inny krem niż do twarzy?

 

 

Pod oczy i do twarzy należy stosować różne produkty, ponieważ skóra wokół oczu różni się od skóry twarzy jest znacznie cieńsza. Również składniki i konsystencja produktów pod oczy są inne niż tego do twarzy. Oznacza to, że te pod oczy muszą być bardziej lekkie pod względem składników i konsystencji, aby nie przytłoczyć cienkiej skóry.

 

 

Czy mogę stosować krem pod oczy przy noszeniu soczewek?

 

 

Tak. Zasadniczo nie ma żadnych przeciwskazań, jeśli nosisz soczewki kontaktowe. Obecnie kosmetyki badane są również w kierunku używania ich przez osoby stosujące soczewki.

W tym przypadku ważniejsze jest aby to soczewki zachowywać w sterylnej czystości i nie przekraczać terminu ich używania.

Pamiętaj również aby nie spać w soczewkach (chyba, że są one do tego przystosowane). Chociaż ja osobiście, jako osoba nosząca soczewki, sugeruję, wyjmowanie ich na noc. Niezmiernie istotnym aspektem jest również oczyszczanie skóry.

 

 

Czy mogę stosować krem pod oczy na powiekę ruchomą?

 

 

To częste pytanie, z którym się spotykam. I zawsze odpowiadam, że tak. Aby zachować dobrą kondycję skóry wokół oczu należy nakładać preparaty pielęgnacyjne pod oczy i na powieki. Powieka górna zalicza się do pielęgnacji skóry okolic oczu.

 

 

Czy kremy redukujące obrzęki warto przed aplikacją wkładać do lodówki?

 

 

To zależy od kosmetyku. Naszego kremu nie musisz przechowywać w lodówce. Nie ma takiej potrzeby jeśli chodzi o składniki kosmetyku.

Jednak nie od dziś wiadomo, że skóra wokół w tym miejscu "lubi" chłód. Chłodniejsza temperatura ściąga skórę, zmniejsza obrzęki.

Z tego powodu, rzeczywiście, warto rozważyć lodówkę jako miejsce przechowywania Twojego kosmetyku pod oczy.

 

 

Czy krem pod oczy może podrażnić/wysuszyć?

 

 

Może. Mimo prowadzonych badań. Skłonności do podrażnień wynikają z indywidualnych uwarunkowań skóry. Warto zaznaczyć, że to co powoduje podrażnienia u koleżanki nie musi podrażnić naszej skóry. Warto wiedzieć jakie składniki działają na nas gorzej, czytać składy kosmetyków i unikach tych składników, które nas podrażniają.

 

 

Domowe sposoby na suchą skórę pod oczami

 

 

Pielęgnacja naszej skóry i dbanie o skórę, może być prawdziwym wyzwaniem, nie wspominając o nieestetycznej opuchliźnie i obrzękach, które często jej towarzyszą. Na szczęście istnieje kilka prostych domowych sposobów, które mogą pomóc ukoić i wyleczyć suchą skórę.

 

Na początek upewnij się, że codziennie używasz łagodnego środka do oczyszczania skóry na tę okolicę. Możesz również spróbować użyć nawilżacza w swojej sypialni, aby utrzymać wilgotne powietrze i zapobiec wysuszeniu skóry.

VegeCosmetica składniki 

Raz lub dwa razy w tygodniu by zachować dobrą kondycję skóry, możesz zafundować sobie kojącą maseczkę, wykonaną z takich składników jak rumianek, aloes czy ogórek. Połóż się wygodnie, zrelaksuj i pozwól maseczce zadziałać swoją magią! Przepisy znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

 

Zobacz domowy przepis na pielęgnujący krem pod oczy

 

 

A właściwie kilka przepisów na maseczki domowej roboty. Ja oczywiście polecam nasz kosmetyk do pielęgnacji tej partii skóry ale jeśli masz czas i lubisz oddać się pielęgnacji domowej, bez wydawania pieniędzy, to bardzo proszę

 

Maska nr 1 - uniwersalna - nawadnia, zmniejsza worki,

-1 łyżka mielonej kawy

-1 łyżka miodu

-1 olejek z witamina E.

Składniki łączymy, mieszamy, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 15 minutach.

 

Maska nr 2 - uniwersalna - rozjaśnia skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek

-1 łyżka posiekanej natki pietruszki,

-1 łyżka śmietany

Składniki łączymy, mieszamy, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 20 minutach.

 

Maska nr 3 - nawilżającaprzywraca skórze nawilżenie

-żółtko jajka kurzego,

-1 łyżeczka miodu,

-1 łyżeczka oliwy z oliwek

Składniki łączymy, mieszamy, nakładamy pod oczy. Zmywamy ciepłą wodą po 20 minutach.

 

Maska nr 4 - uniwersalna - poi, rozjaśnia, przeciwdziała zmarszczkom,

-1 jabłko

Jabłko ścieramy na drobno, odciskamy nadmiar soku, nakładamy maseczkę. Zmywamy ciepłą wodą po 15 minutach.

 

Maska nr 5 - uniwersalna - rozjaśnia skórę, zmniejsza obrzęki, działa przeciwstarzeniowo

-1 ziemniak

Ziemniaka ścieramy na drobno, odciskamy nadmiar soku, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 15 minutach.

 

Maska nr 6 - przeciwstarzeniowa

-1/2 brzoskwini

-2 łyżeczki miodu,

Brzoskwinię rozgniatamy, składniki łączymy, mieszamy, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 20 minutach.

 

Maska nr 7 - rozświetlająca,

-1 łyżeczka śmietany

-1 łyżeczka miodu,

-1/2 łyżeczki soku z cytryny

Składniki łączymy, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 15 minutach.

 

Maska nr 8 - zmniejsza opuchnięcia powiek i sińce

-1/4 ogórka

--łyżeczka płatków owsianych

Ogórka obieramy, składniki miksujemy, odsączamy  nadmiar soku, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 15 minutach.

 

Peeling uniwersalny - oczyszcza, działa przeciwzmarszczkowo, rozjaśniająco, zmniejsza worki pod oczami

-1 łyżeczka miodu,

-1 łyżeczka fusów od kawy,

-1 łyżka zmiksowanej natki pietruszki,

-1 łyżeczka soku z cytryny

Składniki łączymy, mieszamy, nakładamy. Zmywamy ciepłą wodą po 20 minutach.

 

Uwaga!

Powyższe przepisy maseczek są kompilacją własnych doświadczeń. Nie są to instrukcje przebadane laboratoryjnie ani okulistycznie pod względem stosowania.

Autorzy przepisów nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody mogące powstać w skutek ich stosowania.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualny brak widocznych efektów stosowania powyższych propozycji.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl